Září 2012


jméno Medard

28. září 2012 v 12:28 významy jmen
Medard je mužské jméno germánského původu. Jeho vznik je vykládán ze slov macht - "moc" a hardus - "tvrdý".
V českém občanském kalendářisvátek 8. června.
domácké podoby: Medek, Medardek, Darda, Medko, Medík, Metod, Meďa, Medra

jméno Eduard

28. září 2012 v 12:26 významy jmen
Eduard je mužské křestní jméno anglosaského původu. Jeho význam je obvykle překládán jako "hlídající štěstí, bohatý strážce". Vzniklo spojením staroanglických slov éad ("štěstí, blaho") a weart ("strážce").
Podle českého kalendářesvátek 18. března.
domácké podoby:Eda, Éda, Edík, Edíček, Eduardek

lil jon

26. září 2012 v 17:10 songy ♥

otázečka

26. září 2012 v 17:08 vyrobeno mnou,napsáno mnou
Co jsem mám přidat? (navrhněte něco)


nejlepší prostřena XD

23. září 2012 v 15:47 tak různě
Zdeněk Mička

Gizela Jeřábková

Karel Řejha

Dana Šabacká

Vladimír Majer

Julie Silná

Patrik Torák

Monika Novotná

Michaela Lejsková

Dagmar Talášová

Dagmar Koutováflying high

22. září 2012 v 11:47 songy ♥


jak zhubnout

20. září 2012 v 15:17 tak různě

Jak zhubnout břicho - základní informace

Protože se bavíme o zhubnutí břicha a ne o celkovém zhubnutí nebo snížení váhy tak nemá smysl řešit celkovou dietu nebo obecné rady o tom jak zhubnout. Na tyto otázky najdete odpovědi v jiných článcích na tomtoblogu o hubnutí. Na zhubnutí břicha platí především cvičení. Při klasickém hubnutí kdy držíte dietu nebo trápíte své tělo v posilovně a běháním jde především o snížení váhy celého těla, tam není možné účinek nijak zacílit.

Jaké cviky na zhubnutí břicha jsou nejlepší?

Nejprve si musíme říci, že neplatí jednoduchá rovnice "Když budu cvičit cviky, kterými posiluji svaly na břiše tak budu mít za chvíli krásné ploché břicho" takto jednoduše to bohužel nefunguje. Tím že zatěžujete svaly v oblasti břicha 100% docílíte jejich posílení a tím i zpevnění celého břicha, ale nemá to vliv na to jestli se Vám bude spalovat tuk který máte v této oblasti. Na to cvičení svalů v oblasti břicha nemá výraznější vliv.
Na zhubnutí břicha je nejlepší posilovat břišní svaly v delších sériích cviků, obecně platí, že při krátkém intenzivním se tuk uložený v tukových polštářích nespaluje. K tomu začíná docházet až při delší zátěži. Ideální jsou tedy série cviků, které zahrnují minimálně šedesát opakování. Mezi nejlepší cviky patří posilování v leže, kdy zvedáte nohy podlahy vzhůru, provádíte pohyby jako při jízdě na kole, nebo krouživými pohyby zvedáte nohy ze země dolů. Při těchto krouživých pohybech dochází ke komplexnímu zatížení všech svalů v oblasti břicha.

a co si dát pozor při cvičení na zhubnutí břicha?

Musíte si dávat pozor především na to, abyste cviky prováděli správně a nezatěžovali jiné skupiny svalů. Typickou začátečnickou chybou je zvedání bederní oblasti ze země nebo pomáhání si při cvicích svaly na nohou. Když cítíte únavu tak si raději odpočiňte, ale soustřeďte se na to aby jste cviky prováděli správně.
Dalším důležitým faktorem při hubnutí břicha - jako ostatně u každého cvičení je rovnoměrnost. Při posilování břišních svalů za účelem zhubnutí břicha je důležitá pravidelnost. Vzhledem k tomu že podobné cviky můžete provádět i doma nic Vám nebrání naplánovat si takový cvičební program na zhubnutí břicha, abyste se ke cvičení dostala minimálně 5x týdně.

jak dosáhnout hubeného břicha?

Cvičení - jak už bylo zmíněno výše - není samospasitelné. Pomocí cviků na posílenísvalů v oblasti břicha docílíte toho, že se Vám břišní svaly zpevní. Nezhledného tukového polštáře se tím ale zbavit nemusíte. Vaše snaha o zhubnutí břich by tedy měla být spojena s celkovou úpravou vašeho jídelníčků. Jen tak máte jistotu, že se vaše snaha projeví i v této oblasti. Udiety ale musíte dát pozor na to, aby se nejednalo o nějakou hurá akce, s tím že přestanete jíst nebo omezíte jídlo na jednou denně. To je to nejhorší co můžete udělat. Více informací o tom jaký si zvolit jídelníček a dietu nejenom při snaze o zhubnutí břicha se dozvíte v dalších článcích. Seznam dalších článků a rubrik sinformacemi o hubnutí, o dietě při hubnutí a o tom jaký si sestavit jídelníček najdete v odkazech v pravém a levém sloupci kde jsou jednotlivé rubriky a kategorie témat.
Pokud máte osobní zkušenost nebo nějaký tip jak zhubnout břicho, nebo víte o něčem, co u Vás fungovalo a mohlo by pomoci ostatním, napište to prosím do diskuse pod článkem. Naši čtenáři budou rádi za osobní názor a zkušenost.

daddy cool

18. září 2012 v 16:35 songy ♥

london trička

18. září 2012 v 16:22 tak různě
New York

16. září 2012 v 16:29 tak různě
New York (oficiálně The City of New York, v běžném užívání jen New York nebo New York City) je nejlidnatější městoSpojených států a jeho metropolitní oblast patří mezi nejlidnatější na světě. Město bylo založeno Nizozemci v roce 1625 a od roku 1790 je největším městem Spojených států. New York byl také prvním hlavním městem Spojených států po přijetí Ústavy. V současnosti je jedním ze světových center obchodu a finančnictví. New York má také celosvětový vliv v oblasti médií, politiky, vzdělání, zábavy, umění, módy a reklamy. Je i ohniskem mezinárodních vztahů a diplomacie, neboť se zde nachází sídlo Organizace spojených národů. Zde v New Yorku se narodil legendární Kevin Cronin, občan roku 2012, města New Jersey.New York tvoří pět čtvrtí: The Bronx, Brooklyn, Manhattan, Queens a Staten Island. S více než 8,2 miliony obyvateli žijícími na ploše 789 km2 je New York zároveň nejhustěji zalidněným městem Spojených států.


Psychoaktivní droga

13. září 2012 v 14:58 tak různě
sychoaktivní droga (též psychotropní látka, omamná látka, často nepřesně droga nebo návyková látka) jechemická látka primárně působící na centrálně nervovou soustavu kde mění mozkové funkce a způsobuje dočasné změny ve vnímání, náladě, vědomí a chování. Záměrně bývá využívána k rekreačním účelům, jako entheogen prorituální a duchovní účely, jako nástroj pro studium a rozšíření mysli nebo jako léčivo.
Pojem droga sám o sobě označuje usušené části rostlin či živočichů používané v lékařství. Původ slova je vnizozemském droog "suchý". Později začal být tento výraz používán pro psychoaktivní látky. V přeneseném smyslu se slovem droga označují i pro jedince velmi oblíbené situace či přímo závislosti, jako třeba pohlavní styknebo hazardní hry.
Protože psychoaktivní drogy působí subjektivní změny v náladě a vědomí jež mohou být příjemné (euforie) nebo výhodné (zvýšená ostražitost) je mnoho z nich návykových. To vede k nepřesnému označení těchto substancí jako návykových látek, přestože některé (většina halucinogenů, kanabinoidy) závislost nevyvolávají. Časté užívaní psychoaktivních návykových látek může vést ke vzniku fyzické či psychické závislosti. Léčba závislosti je pak kombinací psychoterapie, skupinových sezení a jiných psychoaktivních látek jež má vést ke zlomení závislosti.
Etické aspekty užívání psychoaktivních látek jsou kvůli návykovosti a jiným nebezpečím s ním spojených předmětem mnoha diskusí. Státní moc zpravidla omezuje produkci a obchodování s těmito substancemi, podle míry restrikcí se dá mluvit o ilegálních a legálních drogách (nejčastěji alkohol, nikotin a kofein). Český právní řádpoužívá pro psychoaktivní drogy pojem návykové látky.
Psychoaktivní drogy neužívají pouze lidé, ale také zvířata, jež konzumují různé omamné rostliny a zvířata aby dosáhla intoxikace jako například kočky po požití šanty kočičí. Podle mnoha mýtů naučila lidi užívat drogy právě zvířata.