Prosinec 2012

light my fire

31. prosince 2012 v 11:40 songy ♥

skyfall

31. prosince 2012 v 11:38 songy ♥

vtipy o homosexuálech

31. prosince 2012 v 11:36 tak různě
V obřadní síni:
"Pane starosto, představuji vám snoubence, kteří požádali o uzavření sňatku. Krucifix, zase jsem zapomněl, jestli je něvěsta Aleš nebo Jára!"

Ráno se homoušek vzbudí, odhrne deku a kouká svému teplému bratrovi na přirození.
"Co to děláš?"
"Ale, chtěl jsem prát a tak koukám na to, jaké bude počasí. Ty ho máš jako barometr. Když ti leží nalevo, bude pršet. Když napravo, bude svítit sluníčko a můžu prát a věšet."
"No a co když mi ukazuje vzhůru?"

Mrouskali se dva v koupelně. Najednou zazvonil telefon a pán domu říká:
"Jaroušku, já jdu vzít telefonek, ale ne abyses mi udělal! Počkej na mne." Dotelefonuje a vrátí se. Koupelna je ale pocákaná semenem.
"Ale Jaroušku, vždyť jsem ti říkal, že máš počkat a neudělat se!"
"Já jsem taky čekal! Jen jsem se upšoukl. božíčku, tak se na to prádlo taky můžu vykašlat!"

PFS animace

27. prosince 2012 v 14:41 tak různě
zdroj: http://obrazky-u-astinka.webnode.cz/

zubní kámen

27. prosince 2012 v 14:39 tak různě

spánek

25. prosince 2012 v 11:35 tak různě
Spánek je útlumově-relaxační fáze organismu, při níž se snižuje či mizí funkčnost některých smyslů, snižuje se tělesná teplota,dýchání se zpomaluje a krevní tlak se snižuje.
Během spánku se lidem většinou zdají sny; i při spaní mozek intenzivně pracuje. Spánek nám zabere přibližně třetinu života. Rušení nebo neumožnění spánku vede k psychickým potížím a používá se též jako metoda mučení. Při pokusech na psech akočkách odpírání spánku a opakované buzení vedlo po asi patnácti dnech ke smrti.
Délka spánku u člověka je individuální. Obecně se uvádí 7-8 hodin, ale někteří jedinci mají potřebu spánku odlišnou (kolísá od 4 až po 12 hodin spánku za den). Sportovci mají spát 11-13 hodin. Záleží to podle zátěže.

Spánek je stav charakterizovaný:
  • stereotypní polohou těla
  • minimálním pohybem
  • sníženou (ale ne zcela chybějící) reaktivitou na vnější podněty
  • sníženou tělesnou teplotou (proto se lidé před spaním přikrývají)
  • relativně snadnou reverzibilitou (možností probuzení - na rozdíl od kómatu nebo hibernace)
Typická celková doba spánku za jeden den je u různých druhů živočichů velmi odlišná, od přibližně 2 hodin až po 20 hodin. U lidí je to okolo 8 hodin. Spánek u lidí a mnoha dalších savců je načasován především na dobu, kdy je tma, nicméně některé druhy savců spí ve dne za světla (např. hlodavci). Celková doba spánku se od narození rychle zkracuje od 17-18 hodin po porodu k 10-12 hodinám ve věku 4 let a dále pozvolněji k celkem stabilní době 7-8,5 hodiny ve věku 20 let. Krátké 3-4 hodinové intervaly spánku novorozence se střídají s krátkými intervaly krmení a jsou postupně nahrazovány plynulejším spánkem. Ve věku 4 let je již spánek spojen v jedné dlouhé noční periodě, ale stále s několika kratšími usnutími během dne. Dospělí lidé zpravidla spí jednou denně. Výjimkou jsou například někteří vrcholoví sportovci, kteří spí dvakrát denně, aby tak podpořili celkovou regeneraci organismu. Ovšem od starověku do 17. století bylo spaní v noci nadvakrát (tedy jako u kojenců) běžné.
Někteří lidé se dokážou probudit každý den přesně v určenou hodinu, aniž by používali budík. Přesnost probuzení je u některých z nich obdivuhodná.
Lidé spí v poloze vleže se zavřenýma očima. Bylo zjištěno, že člověk spící vsedě nikdy neupadne do nejhlubšího spánku a tudíž si dobře neodpočine. Někteří savci ovšem spí i s otevřenýma očima (např. dobytek), někteří vestoje (např. koně nebo sloni) a někteří visí za nohy dolů (např. netopýr nebo někteří papoušci). I nepohyblivost je relativní, například ryby plavou na místě, savci se během spánku periodicky pohybují a v případě některých poruch spánku u lidí je usnutí možné při chůzi nebo při hovoru.

Jennifer Lopez

25. prosince 2012 v 11:32 tak různě


naše štědré dny

24. prosince 2012 v 9:22 můj deníček ☺
jak už se stalo u nás na štědrý večer tradicí,tak já s bráchou Gabrielem jezdíme vlakem do kobylí k babičce (z matčiny strany). předáme jí dárky a pomůžeme jí nazdobit mrňavý vánoční stromeček. babička nám za odměnu dá krabici s vánočním cukrovím. všichni tři se pak přesuneme do obýváku a vykládáme si. když je venku hezky, tak si uděláme malou procházku po Českých Budějovicích a nemůžeme se od ní odtrhnout. (většinou do kostela) ale babička vždycky řekne: bylo by hezké si udělat dlouhou procházku, ale doma v Hluboké nad Vltavou vás čeká ježíšek. poté se vrátíme zpět domů a dáme si rybí polévku a rybí filé s bramborovým salátem. poté si rozdáme pod stromečkem dárky. a někdy nám i Gabriel zazpívá pásli ovce valaši při betlémské salaši. hajdom hajdom tydlidom! http://www.youtube.com/watch?v=WTdK0SVLN30


advent

23. prosince 2012 v 9:43 tak různě
2., 9., 16., 23.
Advent (z lat. adventus příchod) je začátek liturgického roku a přípravou na Vánoce. V teologickém smyslu se advent vyznačuje dvojím očekáváním - slavnosti narození Ježíše Krista a jeho druhého příchodu na konci času.

Everyone's A DJ

22. prosince 2012 v 16:46 songy ♥


happy birthday

22. prosince 2012 v 10:51 tak různě

maximal crazy

14. prosince 2012 v 15:47 songy ♥