Duben 2013


breakdance

27. dubna 2013 v 20:13 tak různě
breakdance, také známý jako breaking nebo b-boying, je bezkontaktní, akrobatický druh tance street dance. Tanečník se nazývá b-boy, tanečnice b-girl. Breakdance je jednou ze čtyř základních částí kultury hip hopu (další jsou rap, DJing a graffiti). Vyvinul se mezi afro-americkou mládeží v Jižním Bronxu v New Yorku a v Los Angeles na začátku 70. let. Breakdance je populární hlavně u mládeže.
Break dance se skládá z následujících tanečních prvků:
 • Toprock - základní krok prováděný na nohách. Každý tanečník má svůj styl.
 • Uprock - krok používaný při náznaku souboje, vypadá jako akční scéna z kung-fu filmu.
 • Footwork - tanečník je na všech čtyřech a dělá různé prvky na zemi.
 • Freezes - různá zastavení v krkolomných pozicích. Většinou se dotýkají země pouze ruce.
 • Power moves - nejznámější projev breakingu. Zahrnuje veškeré točivé pohyby, vzdáleně vypadající jako gymnastiky, ale jejich původ je velmi rozmanitý - například točení na hlavě, vrtulník, želva, vzdušná kola, air tracky atd.
 • Acrobatics - akrobacie velice podobná jako ji známe z gymnastiky, nedbá ale na přesnost, spíš na design a "nejvychytanější" prvky.
Každý tanečník nebo tanečnice má vlastní styl a vlastní taneční prvky. Vymýšlení nových prvků vyžaduje značnou dávku fantazie akreativity, což je jakousi "výzvou" pro každého tanečníka. Originalita je jedním ze základních rysů špičkového tanečníka.Každý tanečník musí mít dobré držení těla.
Často je také s breakdance spojováno přehnané nebezpečí, ale zkušení tanečníci potvrzují, že ke zranění dochází výjimečně a většinou z nedbalosti. Například bojové sporty na tom jsou v tomto ohledu rizikovější.


pohanková kaše recept

22. dubna 2013 v 11:15 tak různě

Ingredience

 • 200 g pohanky
 • 300 ml mléka (nebo 150 ml mléka a 150 ml vody)
 • špetka soli
 • trochu másla
 • mletá skořice
 • cukr
Pohanku vysypeme do osoleného vroucího mléka nebo mléka s vodou, dobře zamícháme, odstavíme z ohně a necháme dojít pod peřinou.
Vařením se totiž množství nejcenějších látek - rutinu a vitamínů - snižuje. Porce kaše pokapeme rozehřátým máslem, posypeme cukrem a skořicí.
Taky můžeme jindy do pohanky vmíchat osmaženou cibulku, podušené houby nebo brynzu.


Marilyn Monroe

19. dubna 2013 v 16:42 tak různě
Marilyn Monroe (1. června 1926 Los Angeles, Kalifornie, USA - 5. srpna 1962 tamtéž), vlastním jménem Norma Jeane Mortenson, byla americká filmová herečka, modelka, zpěvačka a producentka.
Většinu svého dětství strávila v pěstounské péči a sirotčinci, v roce 1946 pak podepsala smlouvu s filmovým studiem Twentieth Century-Fox a úspěšně se věnovala modelingu. Role ve filmu "Asfaltová džungle"(1950) jí přinesla první velký úspěch. Ten byl následován hlavní rolí v melodramatu "Neobtěžuj se klepáním"(1952) po boku Richarda Widmarka a též hlavní rolí ve filmu noir "Niagara". Poté se z Monroe stala představitelka klasických "hloupých blondýnek", jejichž naivní chování vede ke komickým situacím, ve filmech "Jak se provdat za milionáře" , "Muži mají radši blondýnky" a "Slaměný vdovec"(1955). Následující roky se Marilyn Monroe snažila vymanit ze škatulky sex symbolu filmového plátna, což dokazuje film "Autobusová zastávka"(1956). Ve vlastní produkci pak vytvořila hlavní roli po boku L.Oliviera ve filmu "Princ a tanečnice"(1957), za kterou obdržela cenu David di Donatello. Zlatý glóbus pak obdržela za ztvárnění Sugar v komedii "Někdo to rád horké" (1959). Jejím posledním dokončeným filmem se stalo drama "Mustangové" (1961), natočené podle scénáře jejího tehdejšího manžela Arthura Millera.
Poslední roky svého soukromého i profesního života bojovala nejen se závislostí na uklidňujících prostředcích, ale i s filmovým studiem o lepší postavení a role, kvůli špatnému zdravotnímu stavu ovšem získávala jako herečka špatnou reputaci. Nikdy neobjasněné okolnosti její předčasné smrti v roce 1962 pak vedly k velkému množství spekulací a teorií.V průběhu let po své smrti v 36 letech se Marilyn Monroe stala kulturní a filmovou ikonou, nezpochybnitelným sexuálním symbolem, což stvrdila instituce TV Guide Network, která Marilyn Monroe v roce 2009 zvolila za "nejvíc sexy herečku všech dob".
jsem sexy

9. dubna 2013 v 17:57 tak různě
Jsem příliš sexy pro mou milou, příliš sexy pro mou milou,
chystá se mě opustit

Jsem přiliš sexy pro mé košili, přiliš sexy pro mé košili
Tak sexy, až to bolí
Jsem příliš sexy pro Milán, příliš sexy pro Milán
New York a Japonsko

A jsem příliš sexy pro tvou party
Příliš sexy pro tvou party
V žádném případě netančím disco

Jsem model, ty víš, jak to myslím
A předvedu se ti na mole
Jo, na mole, na mole, jo
A na předvedu se ti na mole

Jsem příliš sexy pro své auto, příliš sexy pro své auto
Zdaleka příliš sexy
A jsem příliš sexy pro mojí čepku, příliš sexy pro mojí čepku
Co si o tom myslíš?

Jsem model, ty víš, jak to myslím
A předvedu se ti na mole
Jo, na mole, na mole, jo
A na předvedu se ti na mole

Jsem příliš sexy, příliš sexy, příliš sexy

Protože jsem model, ty víš, jak to myslím
A předvedu se ti na mole
Jo, na mole, na mole, jo
A na předvedu se ti na mole

Jsem příliš sexy pro svou kočku, příliš sexy pro svou kočku
Pro kočku k zulíbání
Jsem příliš sexy pro mou milou, příliš sexy pro mou milou,
chystá se mě opustit

A jsem příliš sexy pro tuhle píseň

Marware

9. dubna 2013 v 16:09 tak různě
Malware je počítačový program určený ke vniknutí nebo poškození počítačového systému.
Výraz malware vznikl složením anglických slov "malicious" (zákeřný) a "software" a popisuje záměr autora takového programu spíše než jeho specifické vlastnosti. Pod souhrnné označení malware se zahrnují počítačové viry, trojské koně, spyware a adware. V právní terminologii je malware někdy nazýván počítačová nečistota (angl. "computer contaminant"), například v zákonech států Kalifornie, Západní Virginie a několika dalších členských států USA. Malware je někdy pejorativně nazýván scumware. Jako malware by neměl být označován software, který sice obsahuje chyby, ale byl napsán pro legitimní účely.
V průběhu let autoři psali zákeřný software z různých důvodů. Mnoho dřívějších nakažlivých programů, mezi které patří internetoví červi a velký počet virů napsaných pro operační systém MS-DOS, vzniklo jako experiment nebo žert a většinou se záměrem vůbec neškodit nebo pouze obtěžovat. Mladí programátoři, kteří studovali možnosti virů a techniky jejich psaní, vytvářeli takové programy, aby ukázali, že to dovedou, nebo aby viděli, jak dalece se mohou jejich výtvory rozšířit.
Větší hrozbu představují programy navržené tak, aby poškozovaly nebo zcela mazaly data. Mnoho virů pro DOS bylo napsáno tak, aby smazaly soubory na pevném disku nebo aby poškodily souborový systém zapsáním nesmyslných dat. Síťoví červi, jako například Code Red nebo Ramen, také patří do této kategorie, protože byly napsány, aby vandalizovalywebové stránky.
Motivem pro vznik zákeřného softwaru bývá někdy pomsta. Programátor nebo správce systému, který byl propuštěn ze zaměstnání, může v systému zanechat zadní vrátka (angl. "backdoors") nebo softwarovou "časovanou bombu", která mu umožní poškodit v budoucnu systémy bývalého zaměstnavatele nebo zničit jeho vlastní dřívější práci.
S rozšířením širokopásmového internetového připojení vzniklo velké množství škodlivého softwaru zaměřeného čistě na zisk. Například v roce 2003 byla většina nejrozšířenějších virů a červů navržena tak, aby získala kontrolu nad napadeným počítačem pro jeho pozdější podloudné zneužití. Nakažené počítače jsou zneužity pro rozesílání spamu, šíření nezákonného obsahu, kterým je například dětská pornografie, nebo jsou zapojeny v distribuovaných útocích způsobujících nefunkčnost jiných systémů (DDoS, angl. "DistributedDenial of Service") jako nové formě vyděračství.
Další kategorií malwaru psaného výhradně za účelem zisku je spyware, tedy programy, které monitorují uživatelem navštívené webové stránky, zobrazují nevyžádané reklamy a přinášejí tak autorovi spywaru podíl na zisku. Spyware se nešíří způsobem obdobným počítačovým virům, obvykle se instalují zneužitím bezpečnostních chyb prohlížeče nebo jako trojské koně při instalaci jiného softwaru.


Thrift Shop

7. dubna 2013 v 16:17 songy ♥


www.ask.fm

1. dubna 2013 v 9:37 tak různě
www.ask.fm

stránka kde se dávate lidem na profil různé otázky a oni vám na ně odpovídají. pokud máte i vy svůj profil, oni vám budou dávat taky otázky a vy na ně budete odpovídat.