Srpen 2013

vzpomínka

26. srpna 2013 v 16:05 songy ♥

polygamie

23. srpna 2013 v 10:19 tak různě
Polygamie (mnohomanželství, z řeckého gamos = sňatek) souhrnně označuje rodinnésoužití muže či ženy s více partnery opačného pohlaví. V moderních společnostech se pojem polygamie může zužovat na manželství s více partnery.
Rozlišujeme polygamii ženy a muže. Jestliže má muž více než jednu ženu, mluvíme opolygynii (např. islám toto muži umožňuje, ačkoli Mohamed doporučuje omezit se nanejvýš na 4 manželky, protože vůči nim všem musí muž plnit své povinnosti rovným dílem); realita mnohoženství je zachycena i ve starších biblických knihách). Pokud je tomu naopak, a žena má více než jednoho muže, označuje se tento stav jako polyandrie(s takovým soužitím se můžeme setkat např. u Eskymáků či Tibeťanů, případně u některých společenství v Indii, kde se z důvodů chudoby může/mohlo více mužů složit navěno jediné ženy). Existují však i kultury, kde je možné kombinovat obojí - polygynní polyandrie byla popsána například u Nyinbů v Tibetu.
Polygamní soužití mohou mít buď formu paralelních vztahů (polygamní účastník je členem několika samostatně žijících a hospodařících rodin) nebo jednoho skupinového manželství, případně může nést smíšené znaky obojího. V tradici některých východních kultur (osmanské, perské, čínské) žily ženy pána domu společně v harému, někdy s nimi byly ubytovány i další ženy, třeba i matka pána domu, milenky pána domu, otrokyně, a do určitého věku i děti obojího pohlaví. V některých kulturách žily ve významných harémech až tisíce žen.
S rozvojem genetiky, bylo podle pestrosti dědičných znaků (chromozomu X a Y) populací senegalských Mandenků, Baiaků z centrální Afriky a namibijských Sanů prokázáno, že do dědičné informace těchto etnik po desítky tisíciletí přispívalo mnohem méněmužů než žen. To svědčí o polygamním (polygynním) uspořádání vztahů a naznačuje, že i u ostatních etnik bylo z evolučního hlediska teprve nedávno nahrazeno monogamií.

léčivé bahno

22. srpna 2013 v 12:21 tak různě
Produkty Rapan pocházejí z ekologicky čistého prostředí západní Sibiře ze slaného jezera Ostrovnoje. Skrývají v sobě mnoho minerálů, vitamínů, přírodních hormonů, aminokyselin, stopových prvků atd., ale také v sobě kumulují energie nedotčené přírody s různou frekvencí kmitání, která je velmi blízká struktuře zdravého těla.
Sirné bahno a kambrické jíly jsou sedimenty, které začaly vznikat před mnoha miliony let v období prvohor. Terapeutické vlastnosti bahna, jíů a soli jsou výrazně ovlivněny také činností mnoha mikroorganismů v extrémním prostředí západní Sibiře. Sklizeň bahna, jílů a soli se provádí jednou ročně na podzim, kdy je koncentrace soli v jezeře nejvyšší a krystaly soli plavou na hladině. Těžba všech produktů probíhá ručně, aby nedošlo k narušení ekosystému jezera. U bahna a jílů se provádí zpracování jen trojí filtrací a dále se již produkty neupravují, tím jsou zachovány všechny jejich přírodní vlastnosti.
Výzkumy, které byly prováděny v Centru klinické a experimentální medicíny (SB RAMS) a Ústavu geologie, geofyziky a mineralogie v Rusku, prokázaly srovnávací spektrální analýzou, že u produktů Rapan je biologická aktivita až 5x vyšší, než u obdobných produktů z Mrtvého moře.
V Ruské balneoterapii má použití bahna, jílů a minerálních solí dlouhou tradici a jejich výborné terapeutické účinky jsou v praxi ověřeny v četných terapeutických centrech a lázních.
Vlastnosti produktů RAPAN

 • produkty jsou 100% přírodní
 • detoxikují na hluboké buněčné úrovni
 • výrazně zlepšují funkci krevního a lymfatického oběhu
 • zrychlují metabolické procesy a tím dochází k rychlejší regeneraci
 • podporují produkci lymfocytů, které mají významnou roli při zvyšování imunity
 • regnerují nervová vlákna a zklidňují nervový systém
 • obsahují aminokyseliny důležité pro tvorbu enzymů
 • podporují regeneraci kolagenu a hydratují pokožku
 • zlepšují zásobování tkání a svalů kyslíkem
 • působí protizánětlivě a analgeticky
 • mají výrazné antioxidační účinky
 • zpomalují stárnutí


Produkty RAPAN se používají jako podpůrný prostředek při řadě zdravotních potíží:


Kůže: lupénka, ekzémy, akné, celulitida...
Pohybový systém:
artritida, osteoporóza, poruchy páteře...
Nervový systém:
nespavost, úzkost, deprese, migrény, stres...
Močopohlavní systém:
zánětlivé nemoci dělohy, prostaty...
Dýchací ústrojí:
chronická bronchitida, astma, angína...
Poruchy zažívacího traktu:
zánět žaludku, dvanáctníku, žlučníku...


tak tu

22. srpna 2013 v 12:16 tak různěpanda

19. srpna 2013 v 16:03 tak různě

hotovka

14. srpna 2013 v 13:44 můj deníček ☺
takže myslím že dneska jsem tady toho dost přidala a teď už jenom sbalit si věci a hurá za babičkou s tím mojím. - - -- - né, nemám kluka zatím. Smějící se

předehry animace

14. srpna 2013 v 13:42 !neklikat!
zdroj: http://dair.blog.czmaskot našeho pokoje

14. srpna 2013 v 11:07 můj deníček ☺
takže bráchovi Gabrielovi se u babičky zalíbil dekorativní křížek s ježíšem a tak požádal babičku jestli si ho nemůže vzít. babička se zeptala: a kam si ho chceš dát Gábíčku? do pokojíčku? Gabriel povídá: ano. myslím že Lence to vadit nebude. tak ho máme v pokoji. neboť jsme spojení. já spím zrovna nad ním a Gabriel spí obráceně, takže ho má před očima. né že by se mě ten křížek nějak zvlášť líbil, ale snad se naše sestra Eva v brzké době odtěhuje abych dostala její pokoj. vypadá nějak takto.


kod na křišťálové kolo ve hře Croc legend of the gobbos

14. srpna 2013 v 10:52 tak různě
left,left,left,left,down,right,right,left,left,down,right,down,left,up,right

oznámení ohledně mého blogu

8. srpna 2013 v 16:11 vyrobeno mnou,napsáno mnou
vážení návštěvnici mého blogu, jak už jste si možná všimli tak už tak poctivě nepřidávám články na blog. přiznám se že už mě přestává bavit a chodím sem třeba když si chci poslechnout songy nebo si připomenout nějáké články. vím ještě co na něj dávat, ale unavuje mě to. přísahám že tento blog rušit nebudu, ale třeba příští rok až mě zase možná chytne blogová závislost, tak zase toho hodně přidám. takže prozatím odcházím a na 99% se sem vrátím.